رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در برنامه زنده اولدوز شبکه استانی:

دوره های آموزش انگلیسی کودکان جهاددانشگاهی هم مبتنی بر توانمندسازی مهارت ،سبک زندگی و حقوق شهروندی است

۰۳ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۶:۳۷ کد : ۱۰۹۲۸ عمومی
رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با حضور در برنامه های زنده اولدوز و برنامه رادیوی مردم و مسئولان  شبکه استانی آذربایجان غربی آخرین دستاوردهای جهاد دانشگاهی را تشریح کرد.
دوره های آموزش انگلیسی کودکان جهاددانشگاهی هم مبتنی بر توانمندسازی مهارت ،سبک زندگی و حقوق شهروندی است

رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در برنامه زنده اولدوز شبکه استانی:

دوره های آموزش انگلیسی کودکان جهاددانشگاهی هم مبتنی بر توانمندسازی مهارت ،سبک زندگی و حقوق شهروندی است

 

رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با حضور در برنامه های زنده اولدوز و برنامه رادیوی مردم و مسئولان  شبکه استانی آذربایجان غربی آخرین دستاوردهای جهاد دانشگاهی را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی واحد دکتر امین رستم زاده با حضور در برنامه پرمخاطب اولدوز شبکه استانی اذربایجان غربی و به مناسبت سی و نهمین سالگرد تشکیل جهاد دانشگاهی آخرین برنامه های این نهاد انقلابی را تشریح کرد.

وی در این برنامه اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان یکی از مولودهای مبارک انقلاب و جزء معدود رویش های اصلی خود انقلاب است و این نهاد انقلابی در سال ۱۳۵۹ به فرمان امام راحل، زمانی که گروهک های الحادی و ضدانقلاب در اوایل انقلاب در دانشگاهها جولان می دادند، تشکیل شد تا مدیریت دانشگاهها در پاکسازی دانشگاهها از این عناصر الحادی و ضدانقلاب عهده دار شود و بعد از اینکه این رسالت و مسئولیت جهادی را به اتمام رساند، در بحث های تخصصی و حوزه های مختلف، مسئولیت های جدیدی برای این نهاد تعریف شد.

وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی نمود روح خودباوری در انجام پروژه های شاخص فناورانه فراملی است ادامه داد: رسالت هایی که در این مقطع زمانی تاریخ به جهاد دانشگاهی واگذار شد در بحث ارتباط صنعت با دانشگاه، مباحث فرهنگی، قرآنی، حوزه های فناوری و پژوهش، اشتغال و کارآفرینی بوده که جهاد دانشگاهی براساس رسالت و مسئولیت جهادی خود به عنوان کمک کار دولت و دستگاههای دولتی برای خود تعریف کرده است.

رستم زاده افزود: این نهاد انقلابی در بحث فرهنگی در راستای تعمیق ارزش های دینی، قرآنی و اسلامی و بصیرت دهی به جریان های فکری دانشجویی و تعمیق آموزه های انقلابی و اسلامی تاسیس شد.

وی ضمن تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه و به ویژه دو خبرگزاری ایکنا و ایسنای جهاد دانشگاهی و همکاران جهادگر که به عنوان رکن بی بدیل توسعه این نهاد انقلابی حرکت می کنند، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی استان در چهار حوزه معاونت فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و اشتغال و کارآفرینی فعالیت دارد که در بحث فرهنگی دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا با رویکرد تخصصی و متفاوت با نگاه متمایز به سوژه های جامعه ورود کرده اند.

رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی استان در بحث سازمان فعالیت های قرآنی و بحث های بین رشته ای قرآنی در حوزه های مختلف ورود کرده و همچنین مرکز افکارسنجی دانشجویان(ایسپا) نیز در این نهاد انقلابی فعالیت داشته که جزء مراکز مهم نظرسنجی کشور بوده و در برهه های مختلف در استان در بحث های مدیریتی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی ورود کرده است.

رستم زاده بیان کرد: سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی نیز ۴ دوره همایش ملی حقوق شهروندی را در سطح دانشگاههای کشور برگزار کرده و در مباحث مختلفی ورود کرده است و در کانون های این سازمان نیز دانشجویان براساس مساله و نیازی که برحسب رسالت دانشجویی خود احساس می کنند، در راستای توسعه کشور قدم برمی دارند.

وی با بیان اینکه معاونت پژوهشی استان جزء معاونت های قوی در بین واحدهای جهاد دانشگاهی کشور است، افزود: پژوهشکده رویان جهاد دانشگاهی در بحث سلول های بنیادی، نام ایران را جز ۴ کشور برتر دنیا قرار داده و مقام معظم رهبری نیز بارها از این پژوهشکده بازدید به عمل آورده اند.

رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی ادامه داد: با توجه به پتانسیل جهاد دانشگاهی، ورود به حوزه های فعالیتی در این نهاد انقلابی تاکیدا در حوزه هایی است که نیاز، چالش و محور جامعه بوده و سعی می کند تا با رویکرد تخصصی در راستای برطرف کردن و حل این مشکلات نقش آفرینی کرده و حلاوت فناوری را به وضوح در سفره مردم نمود بخشد.

وی تصریح کرد: در این راستا در بحث کشت بافت از طریق گروه پژوهشی متابولیت های ثانویه از سوی جهاد دانشگاهی کشور اخذ مجوز کرده و یک زمینه تخصصی است که همان رویان گیاهی محسوب می شود و در بحث کروماتوگرافی گازی یا آنالیز تجزیه مواد غذایی نیز آزمایشگاههای تخصصی این نهاد انقلابی توانایی تنجام بیش از 500 نمونه آزمایش را دارد.

رستم زاده بیان کرد: جهاد دانشگاهی در راستای اینکه مشکلاتی از نیازهای خاص جامعه حل کند، قدم برداشته و جزء آزمایشگاه های تخصصی و مجهز شمال غرب کشور بوده که در این آزمایشگاهها ریزترین مولفه های مورد نیاز دستگاهها و جامعه مخاطب شناسایی کرده و در اختیار دستگاههای مورد نیاز قرار می دهد تا بر اساس این مولفه های مشکلات کشاورزان، صنایع و صادرکنندگان در زمینه صادرات محصولات مرتفع شود.

امین رستم زاده، رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در برنامه زنده مردم و مسئولان شبکه استانی آذربایجان غربی نیز گفت: طرح های فناورانه و پژوهشی جهاد دانشگاهی به هیچ عنوان بدون کارفرما معنا ندارد و هر طرح پژوهشی و هر هیئت علمی که به مباحث پژوهشی ورود می کند، قطعا یک کارفرما دارد و به این معنی بوده که ما حسب یک نیاز جامعه که مشکلی از مشکلات فناورانه جامعه را حل می کند، ورود تخصصی داریم.

وی ادامه داد: مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان که جزء یکی از تخصصی ترین مراکز رشد جهاد دانشگاهی کشور بوده، سعی کرده تا چرخه کاری آن به صورتی تعریف شود تا ضمن اینکه از ایده های نوآورانه و خلاقانه کشاورزان حمایت شود، در بحث اتصال به بازار نیز ورود کنیم.

در این برنامه زنده 2 نفر از کارآفرینان که با حمایت جهاد انشگاهی ایده های خود را به مرحله تولید و تجاری سازی رسانده بودند نیز دعوت شده بودند که به تشریح کسب و کار خود پرداختند.

کلید واژه ها: رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربیدکتر امین رستم زاده


( ۱ )

نظر شما :