توسط جهادگران دانشگاهی آذربایجان غربی؛از مقام شامخ جانباز دفاع مقدس تجلیل به عمل آمد

۰۹ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۰:۵۶ کد : ۵۴۴۹۱ فرهنگی
با هدف نکوداشت و تکریم مقام شامخ جانبازان، طرح تکریم ایستادگی  توسط جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی به اجرا درآمد.
توسط جهادگران دانشگاهی آذربایجان غربی؛از مقام شامخ جانباز دفاع مقدس تجلیل به عمل آمد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد آذربایجان غربی رییس و معاونان جهاد دانشگاهی این واحد با حضور در منزل جانباز سرافراز دفاع مقدس ضمن احوالپرسی  نسبت به بزرگداشت مقام شامخ این عزیزان و تجلیل از ایستادگی ها و فداکاری هایشان اقدام کردند .

بهروز رحمانی جانباز سرافرازی بود  که مورد دیدار اعضای هیات رئیسه جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی قرار گرفتند.

 رییس جهاد دانشگاهی واحد آذربایجان غربی  دراین دیدار ،جانبازان را ذخیره واقعی  انقلاب و چراغ راه جوانان برشمرد و گفت : وجود مبارک این عزیزان برای ما مغتنم است تا راه را گم نکرده و هر بار که خدای نکرده از مسیر اصلی منحرف شدیم با دیدن این عزیزان و بازخوانی اهداف والایی که بخاطر آن جان خود را در طبق اخلاص نهاه اند به مسیر اصلی برگردیم .

دکتررضا حسین زاده تکریم جانبازان را تکریم ایستادگی ،تکریم شهامت و تکریم صبوری معنا کرد و گفت :نسل جوان ما نسبت به بسیاری از این جانبازی ها و جانفشانی ها کم اطلاع است و یکی از ابعادی که باید در جهادتبیین مد نظر قرار گرفته و بر روی آن تمرکز شود بیان همین رشادت ها و جانفشانی هاست .

وی ادامه داد:کاستن از آلام و دردهای جانبازان عزیز وظیفه همه دستگاهها و سازمانها و آحاد جامعه است و جهاد دانشگاهی نیز تلاشهای علمی و عملی خود را برای التیام دردهای این سرافرازان بکار بسته و خواهد بست .

دکتر حسین زاده با بیان اینکه آنچه در دیدار با خانواده های شهدا و جانبازان دیده ایم یک الگوی تمام و کمال از صبر و استقامت و پایداری بر اهداف والای انقلاب اسلامی است ادامه داد :با این روحیه انقلابی و خودباوری انقلاب اسلامی تنومند و استوار گام های موفقیت بزرگتری را برخواهد داشت و به سمت قله های ترقی و پیشرفت شتابان ترحرکت خواهد کرد .

رییس جهادد انشگاهی آذربایجان غربی تکریم و بزرگداشت و تجلیل از جانبازان را وظیفه شرعی و دینی و ملی هر ایرانی وطن پرست دانست و گفت : میلاد باسعادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) که نماد جانبازی و ایثار و فداکاری در راه حق است بهترین مناسبت برای برگزاری این تجلیل و تکریم است . هرچند ما خود را محدود به این ایام نمیدانیم و در طول سال این وظیفه خطیر را بجا آورده و خواهیم آورد .

بهروز رحمانی جانباز 45 درصد که از ناحیه پا جانباز بوده و با کمک عصا راه می رفت در این مراسم گفت :حضور شما و دلجویی ها و احوالپرسی های شما باعث می شود هرگز از راهی که رفته ایم سرخورده نشویم و همراه به این مسیر و راهی که انتخاب کرده ایم افتخار کنیم.

وی ادامه داد:سستی و بی اعتمادی هرگز در ما رسوخ نخواهد کرد و بدانید که اگر دشمن ناچیز یک بار دیگر چشم طمع به گوشه ای از این آب و خاک داشته باشد با تمام وجود با همین شرایط جسمانی به دفاع از آن خواهیم برخواست  گرچند جوانان و دلداگان این انقلاب در صف جلو خواهند بود .

جانباز ایثارگر رحمانی با تشریح وضعیت جسمانی نامناسب خود تاکید کرد:وقتی بیماران شیمیایی و مجروحان شدید جنگی را می بینم درد و رنج خود و خانواده خودم را به کلی فراموش می کنم  درد ما پیش درد آن عزیزان هیچ نیست.

این مراسم با اهدا لوح تقدیر و هدایایی به این جانباز ایثارگر خاتمه یافت .

گفتنی است جهاد انشگاهی آذربایجان غربی در طی سال جاری چندین دیدار با خانواده های معظم شهدا،ایثارگران ،جانبازان و آزادگان سرافراز داشته و نسبت به تکریم و تجلیل از مقام شامخ این عزیزان اقدام کرده است .


نظر شما :