رئیس دانشگاه ارومیه در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی استان؛

جهاددانشگاهی آذربایجان غربی بعنوان مجموعه علمی و فرهنگی تاکنون خوش درخشیده است

۰۴ دی ۱۴۰۱ | ۰۸:۲۸ کد : ۵۱۹۸۴ عمومی
رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با حضور معاونان جهاد دانشگاهی استان با احمد علیجانپور، رییس دانشگاه ارومیه در راستای توسعه همکاریهای فیمابین دیدار کرد.
جهاددانشگاهی آذربایجان غربی بعنوان مجموعه علمی و فرهنگی تاکنون خوش درخشیده است

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی، دکتر رضا حسین زاده، رییس جهاد دانشگاهی استان در ابتدای این دیدار با اشاره به فعالیتهای این نهاد در حوزه های آموزشی،فناورانه پژوهشی و فرهنگی، اقدامات جهاد دانشگاهی را در سطح ملی و استانی را باعث افتخار عنوان کرد و فضای علمی و آکادمیک دانشگاه را بستری مناسب برای توسعه فعالیتهای مشترک با جهاد دانشگاهی در راستای انتفاع دانشجویان در بخشهای آموزشی،پژوهش و فرهنگی دانست و گفت: جهاددانشگاهی با برگزاری دوره ها و کلاسهای مختلف علاوه بر مثمرثمر بودن بدنبال خدمت در فضای علمی و دانشجویی است که امید است با همکاری دانشگاه ارومیه بتوانیم گامهای موثری برداریم.

وی بر لزوم ایجاد جذابیت برای مشارکت دانشجو در حوزه فرهنگی تاکید کرد و  گفت: ضروری است با انجام یکسری اقدامات در بخش فرهنگی، دانشجو را از اتلاف وقت در فضای مجازی به سمت کارهای فرهنگی مثمرثمر جذب کنیم.

دکتر حسین زاده با بیان اینکه دوران دانشجویی دوران پرنشاطی است که دانشجویان با کنجکاوی بدنبال یادگرفتن و ارتقا دانش خود هستند، تصریح کرد: دانشجویان در ساعات فراغت از کلاسهای درسی بدنبال شرکت در دوره های مختلف علمی هستند که جهاد دانشگاهی استان میتواند از طریق دوره های آموزشی کوتاه مدت مختلف و دوره های تخصصی علاوه بر ارتقا توان علمی و مهارتی دانشجویان، فرصتی برای اشتغالزایی در دوران دانشجویی و استقلال مالی نسبی را برای دانشجویان فراهم کند. 

رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی تاکید کرد: دانایی در دانشگاه ایجاد می شود اما با برگزاری کلاسهای علمی و مهارتی و تخصصی، توانایی دانشجویان را می توان ارتقا داد.

وی با تاکید بر ایجاد و فعالتر کردن کانونهای فرهنگی دانشجویی گفت: می توان با ایجاد کانونهای علمی، پژوهشی و فرهنگی از ظرفیت دانشجویان و انرژی جوانان برای فعالیت در محیطی علمی و ایجاد فضایی پر نشاط بهره برد.

رییس جهاد دانشگاهی استان گفت: با برگزاری استارت آپ های علمی در کانونهای دانشگاهی علاوه بر تبادل علمی،می توان بستری برای ارتباط دانشگاه و صنعت ایجاد کرد.

احمد علیجانپور، رییس دانشگاه ارومیه نیز در این دیدار، فعالیتها و اقدامات جهاد دانشگاهی استان را مایه افتخار استان عنوان کرد و همکاری متقابل با این نهاد علمی و دانشگاهی را فرصتی مغتنم برای ارتقا مهارت دانشجویان دانست.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی مجموعه ای علمی و فرهنگی است که تاکنون خوش درخشیده، افزود: در بعد پژوهشی نیز این نهاد همانند دانشگاه ارومیه فعالیتهای متعددی انجام داده و با همکاری هم میتوانند پژوهشهای کاربردی انجام دهند.

علیجانپور با بیان اینکه پژوهشها باید به سمت پژوهشهای کاربردی سوق یابند، گفت: همه ساله پژوهشهای مختلفی در حوزه های متفاوت انجام می شود اما هدف از پژوهشها باید رفع مشکلات جامعه در برش استانی باشد.

رییس دانشگاه ارومیه با اشاره به پتانسیلهای دانشگاه ارومیه تصریح کرد: دانشگاه ارومیه دارای ۲۸۰ آزمایشگاه و کارگاه است همچنین ۱۸۰ هکتار زمین در اختیار این دانشگاه است که می توان از این ظرفیت ها استفاده کرد.

وی با بیان اینکه از طریق همکاری مشترک برای افزایش توان دانشجویان دانشگاه ارومیه از توانمندیهای جهاددانشگاهی می توان بهره برد، اظهار کرد: بستر و زمینه فعالیت مشترک زیادی بین جهاد دانشگاهی و دانشگاه ارومیه وجود دارد که می توان این همکاری مشترک در قالب انعقاد تفاهم نامه و تعریف بندهای همکاری بین جهاد دانشگاهی استان و دانشگاه ارومیه تنظیم شود تااقدامات عملیاتی موثری انجام شود.

لازم به ذکر است مقرر گردید جلسات متعددی بین معاونتهای دو سازمان منعقد گردیده و رصد شود تا موضوعات هر چه زودتر عملیاتی و اجرایی گردد.


نظر شما :