انعقاد تفاهم نامه همکاری بین جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی و اداره کل بهزیستی استان

۲۱ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۳:۱۵ کد : ۴۸۶۸۹ عمومی
تفاهم نامه همکاری بین جهاد دانشگاهی و بهزیستی آذربایجان غربی با حضور دکتر حسین زاده، رییس جهاد دانشگاهی استان و پروین محمدپوری، مدیر کل بهزیستی استان امضا شد.
انعقاد تفاهم نامه همکاری بین جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی و اداره کل بهزیستی استان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی، دکتر رضا حسین زاده، رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در این جلسه با ابراز امیدواری از اینکه انعقاد این تفاهم نامه می تواند ثمرات و دستاوردهای خوبی برای دو مجموعه جهاددانشگاهی و بهزیستی استان به همراه داشته باشد، عملیاتی نمودن تفاهم نامه ها را یک اصل عنوان کردو گفت: تفاهم نامه های زیادی امضا شده است اما مهم عملیاتی شدن مفاد و رسیدن به هدف دو مجموعه طرف قرارداد است.

وی با اشاره به اینکه جامعه به سمت سالمندی در حال حرکت است، بر اهمیت آموزش تخصصی در خصوص سالمندان تاکید کرد و گفت: در آینده نه چندان دور، باتوجه به افزایش سالمندان، هزینه های هنگفت سلامتی، نگهداری این قشر بر جامعه تحمیل خواهد شد که باید نسبت به این موضوع آینده نگر باشیم و اقداماتی را در راستای کاهش مشکلات این حوزه تدبیر کنیم.

دکتر حسین زاده با بیان اینکه سالمندی یک روال و سیر طبیعی زندگی انسان است، نوع نگرش و برخورد با موضوع سالمندی را بسیار مهم دانست و گفت: باید از علم روز و دانش و آگاهی به این مساله نگاه کنیم.

وی با بیان اینکه برخلاف تصور فعالیت مغزی سالمندان از 60 سال به بعد افزایش می یابد به شرط اینکه این توانایی را پرورش دهند، اما بدلیل نبود آگاهی در جامعه، ما دوران سالمندی را دوران کاهش فعالیت میدانیم،گفت: اگر از طریق مشاوره های تخصصی به سالمندان اگاهی لازم ارایه شود می توانند در این دوران سنی نیز فعال بوده و حتی افتخار آفرین باشند.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی استان تنها به ارایه آموزش در حوزه سالمندیاری بسنده نکرده بلکه با استفاده از علم روز علاوه بر آموزش سالمند بارها به صورت پایلوت در صددیم خدمات سالمند یاری در منزل را اجرایی کنیم.

رییس جهاد دانشگاهی استان با اشاره به اقدام جهت کسب مجوز راه اندازی مرکز "هوم کر" از علوم پزشکی افزود: علاوه بر برگزاری دوره های آموزشی، سیستم حمایتی جهاددانشگاهی در قالب مجموعه کامل از جمله ارایه خدمات در جهت رفع مشکلات درمانی و جسمانی سالمندان نیز ارایه خواهد شد.

همچنین پروین محمدپوری، مدیرکل بهزیستی استان نیزدر این جلسه با ابراز خرسندی از انعقاد تفاهم نامه  مشترک با جهاد دانشگاهی در راستای توانمند سازی جامعه هدف بهزیستی افزود: در راستای عمل به شعار سال و اشتغال آفرینی، بهزیستی استان نسبت به انعقاد تفاهم نامه هایی با ارگانهای مختلف اقدام کرده که با پیگیری های متعدد در جهت توانمند سازی جامعه هدف در تلاش است.

وی بااشاره به پیشینه علمی جهاد دانشگاهی در برگزاری دوره های تخصصی متناسب با بازار کار انعقاد این تفاهم نامه را فرصتی مغتنم برای توانمند سازی مددجویان بهزیستی دانست و گفت: با توجه به اینکه نگهداری از سالمندان نیازمند آگاهی و آموزش های تخصصی است می توان از ظرفیت جهاد دانشگاهی و دوره های آموزشی این مجموعه در جهت آگاه سازی مددجویان بهزیستی استان که در حدود 240 هزار نفر تحت پوشش هستند استفاده کرد. 

 براساس این تفاهم نامه،  جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی و بهزیستی در زمینه ایجاد اشتغال و کارافرینی برای مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی از طریق اجرای دوره های آموزشی و مهارتی سالمندیاری و راه اندازی مرکز مراقبت از سالمند در منزل همکاری خواهند کرد.

text to speech icon

( ۱ )

نظر شما :