به همت مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ارومیه؛

رویداد شتاب( استارت آپی) مجازی انگور و صنایع وابسته در ارومیه برگزار شد

۰۳ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۵:۲۶ کد : ۴۱۷۶۴ تجاری سازی فناوری و اشتغال
به همت مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ارومیه رویداد شتاب( استارت آپی) مجازی انگور و صنایع وابسته با محوریت اقتصاد انگور از تولید تا فرآوری در ارومیه برگزار شد.
رویداد شتاب( استارت آپی) مجازی انگور و صنایع وابسته در ارومیه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی؛  در این رویداد که در مجتمع پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی استان برگزار شد، میرحسن رسولی صدقیانی، رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان،با تاکید براینکه امروزه دانشگاهها به سمت نسل جدید با هدف ایجاد اشتغال،رفع نیازهای روز جامعه و درآمدزایی در حال حرکت است، افزود: رویداد های استارت اپی امروزه توانسته اند با ایجاد کسب و کارهای متنوع در توسعه اقتصاد، موثر واقع شوند و مسیر اقتصاد جهانی را تغییر دهند.

وی با بیان اینکه کشاورزی در آذربایجان غربی، جزو مشاغل رده اول و محور توسعه محسوب می شود و همواره حائز رتبه های تک رقمی در تولید محصولات کشاورزی در سطح کشور هستیم، اظهار کرد: ضروری است در جهت حمایت از کشاورزان استان،  سرمایه گذاری و حمایت های بیشتری انجام شود.

رسولی صدقیانی یادآورشد: سهم اشتغال استان در حوزه کشاورزی 33 درصد اما ارزش افزوده از کشاورزی،17 درصد است که این ناهمگونی بین ارزش افزوده و اشتغال این حوزه میطلبد دانشگاهها و دستگاههای ذیربط در جهت تقویت زیر ساختهای رفع این ناهمگونی ورود داشته باشند.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان با اشاره به اهمیت بسته بندی محصولات کشاورزی و نقش ان در افزایش صادرات محصولات اظهار کرد: فرآوری و صنعتی سازی یکی از مقوله هایی است که میتواند در افزایش ارزش افزوده محصول کمک کند و مشکلات این حوزه را بهبود ببخشد اما متاسفانه در آذربایجان غربی با وجود محصولات باکیفیت، حوزه بسته بندی و صنعتی سازی مغفول مانده است.

رسولی صدقیانی، ایجاد اشتغال، توسعه فضای کسب و کار دانش آموختگان را از اهداف برگزاری رویدادهای استارت آپی دانست و گفت: در جهت توسعه راه اندازی کسب و کارهای کوچک و نوین در کشور و استان باید بروکراسی پیچیده و استعلامهای خسته کننده تا حد ممکن کاهش یابد.

گفتنی است 6 ایده استارت آپی توسط داوران جلسه مورد بررسی قرار گرفت و در پایان از ایده های برتر تقدیر شد.

text to speech icon

نظر شما :