معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی:

فعالیتهای درخشان جهاددانشگاهی قابل تحسین است

۲۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۱ کد : ۲۵۹۲ عمومی
معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی در جریان بازدید از از دستاوردهای مختلف جهاددانشگاهی استان اظهار کرد: فعالیتهای درخشان جهاددانشگاهی قابل تحسین است.
فعالیتهای درخشان جهاددانشگاهی قابل تحسین است

به گزارش روابط عمومی آذربایجان غربی، رخساره قنبری معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی امروز 5 شهریور به همراه کارشناسان این معاونت از دستاوردها و آخرین یافته‌های ملی علمی گروههای پژوهشی شیمی متابولیت ثانویه گیاهان دارویی، گروه مدیریت کسب و کار ، روند اجرای طرح های توسعه مشاغل خانگی، آزمایشگاههای تحقیقاتی، واحدهای بسته بندی و فرآوری گیاهان دارویی،شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد، واحدهای فناور کشاورزی واحد آذربایجان غربی و گلخانه ها و مزرعه گیاهان دارویی و مرکز کشت بافت و رویان گیاهی و سایر اختراعات و ابتکارات جهاد دانشگاهی  بازدید کرد.

وی در جریان این بازدید با بیان اینکه جهاددانشگاهی با ایجاد محیطی برای حضور شرکتهای نوپا و فراهم کردن بستری برای رشد این واحدهای نوپا در توسعه علمی گام موثری برداشته است،  افزود: جهاد دانشگاهی با ایجاد زیرساختهای فناوری و پژوهش و آزمایشگاههای پیشرفته تهیه مکانی برای مراکز رشد توانسته جوانهایی که دارای ایده های جدید هستند را حمایت می کند.

معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی به نقش حمایتی جهاد دانشگاهی استان از شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و افزود: طی بازدیدی که انجام شد تعدادی از واحدهای رشد و دانش بنیان مستقر در این مجموعه با موفقیت مستقل شده بودند که این حمایت برای رشد و استقلال واحدهای تازه کار مایه خرسندی و از افتخارات یک نهاد میتواند باشد.

قنبری با اشاره به حمایت جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی از واحدهای فناور نوپا و فارغ التحصیلان ایده پرداز ادامه داد: وجود مکانی برای جمع شدن چند مرکز رشد و دانش بنیان علاوه بر حمایت مکانی از این واحدها در ایجاد اشتغال پایدار موثر بوده و زمینه تعامل شرکت ها و تبادل علمی و تجاری  را برای رشد بیشتر مهیا می کند که یک امتیاز مثبتی بشمار می آید.

معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی ادامه داد: بازاریابی برای فروش محصولات این شرکتها و واحدهای فناور مزیتی است که برای سایر شرکتهای فناور و رشد در جامعه بغیر از حمایت چنین نهادهایی انقلابی فراهم نیست که وجود امکاناتی این چنینی برای حمایت از این نیروهای جوان برکات فراوانی بدنبال دارد.

 وی با اشاره به دستاوردهای جهاد دانشگاهی در عرصه های مختلف پژوهشی، فرهنگی، آموزشی و تحقیقاتی بیان کرد: جهاد دانشگاهی استان در کنار کارهای پژوهشی و مقالات متعدد علمی ارائه شده ،تحقیقات و دستاوردهای مختلفی نیز در دست اجرا داشتند که این تلاشها بی شک در توسعه و رشد علمی کشور و استان موثر و مثمرتمر خواهد بود.

معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی با اشاره به فعالیتهای درخشان و قابل تحسین این نهاد انقلابی در استان اظهار کرد: پیش بینی موفقیت های بیشتر این نهاد با بکارگیری نیروهای جوان و متخصص و دستاوردهای حاصله طی سالها تلاش جهادگونه دور ازانتظار نیست و بدون شک با ادامه این روند علمی و پژوهشی همچنان جزء نهادهای موفق و موثر کشور باقی خواهد ماند


نظر شما :