رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی:

جهاد دانشگاهی سرمنشاء اکثر تحولات بزرگ علمی فاخر است

۰۴ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۴:۵۹ کد : ۲۰۶۷۱ عمومی
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: جهاد دانشگاهی سرمنشاء اکثر تحولات بزرگ علمی فاخر در کشور و استان است و این مهم را در بازدید های اخیر بالعینه مشاهده کرده‌ام.
جهاد دانشگاهی سرمنشاء اکثر تحولات بزرگ علمی فاخر است

به گزارش روابط عمومی واحد، دکتر علی اکبر گروسی با تبریک 16 مرداد سالروز جهاد دانشگاهی به فرمان امام خمینی (ره)، تشکیل این نهاد انقلابی را نقطه عطفی در شکوفایی علم جهادی در کشور عنوان کرد و افزود:جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با ورود تخصصی و تاثیرگذار به حوزه های مورد نیاز استان و حتی کشور توانسته کارنامه درخشانی در خدمت به جامعه و خلق اقدامات علمی فاخر داشته باشد.

وی اظهار کرد: در حوزه اقدامات پژوهشی و فناورانه در بحث تولید محصولات شیمایی پر مصرف وادراتی از سوی جهادگران استان و یا (رمزگشایی بیسیم پیشرفته غنیمتی و طراحی و ساخت رمز کننده) و دستیابی به فناوری های در مرز دانش در حوزه ی ژنتیک و سلول های بنیادین از جمله شبیه سازی و یا رویان گیاهی در استان و در حوزه ی اقدامات آموزشی و عالی ،تخصصی کوتاه مدت،عالی علمی کاربردی،آموزش کارکنان دولت،مجازی و از راه دور و بین المللی و در حوزه اقدامات فاخر فرهنگی و حقوق شهروندی اقدامات خوبی انجام داده است. که با توجه به محدودیت های مالی و اقعا جای تقدیر دارد.

وی رسالت اصلی این نهاد انقلابی را تربیت نیروی انسانی جوان متخصص و متعهد برای تسریع در روند توسعه و رفع چالش‌های اساسی جامعه عنوان کرد و گفت: جهاد دانشگاهی تاکنون در عرصه های مختلف علمی، پژوهشی،تربیت نیروهای ماهر و بحث رویان انسانی و گیاهی در استان موفق عمل کرده و توانسته بخشی از نیازهای جامعه را حل کند.

وی تصریح کرد: تربیت نیروی انسانی کارآمد و وبهره گیری از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی  این نهاد برخاسته از انقلاب می ‌تواند نقش موثری در رشد و تعالی جامعه  داشته باشد.

گروسی ادامه داد: جهاد دانشگاهی با اتکا به نیروهای جهادی  و انقلابی خود توانسته با توسعه مراکز علمی و تحقیقاتی متناسب با نیاز استان در حد و اندازه خود با این شرایط جامعه به خود کفایی مناسبی برسد.

وی با بیان اینکه به گفته مقام معظم رهبری جهاد دانشگاهی، مایه امید نظام  است ، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی تاکنون کارنامه درخشانی داشته و امید است با شناسایی نیازهای روز جامعه و بکارگیری جوانان مومن و متعهد خوش فکر همچنان پیشرو و افتخارآفرین بماند.

وی ادامه داد تربیت نیروی انسانی کارآمد و بهره گیری از ظرفیت های علمی و پژوهشی این نهاد برخاسته از انقلاب می تواند نقش موثری در رشد و تعالی جامعه داشته باشد.وتا کنون آنگونه که بنده خود در بازدیدهای میدانی از جهاددانشگاهی استان مشاهده کرده ام واطلاع هم دارم جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی عملکرد خوبی داشته ودارد.

وی در خصوص اولویت واگذاری ماموریت های جدید به جهاد دانشگاهی و  برنامه ها جهت استفاده از ظرفیت جهاد دانشگاهی برای برطرف کردن نیازهای استان اظهار کرد: کلاس های تخصصی آموزشی،عملیاتی کردن دستاوردهای علمی دانشگاهها در بازار و ارائه ایده های نو باید در اولویت ماموریت های جدید جهاد دانشگاهی برای جلب حمایت دستگاه های دولتی قرار گیرد و جهاد  دانشگاهی می تواند دستاوردهای علمی را از دانشگاهها استخراج و به صورت جهادی وارد عمل کند و با توجه به جایگاه و ظرفیت علمی دانشگاه های استان این نهاد انقلابی با ارائه راهکارها ظرفیت های علمی استان را در جهت رفع نیازهای استان به کار ببندد.

رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه جهاد دانشگاهی یک نهاد پویا است، افزود: این مجموعه همچنان  باید با یک برنامه ریزی دقیق و استمرار روحیه جهادی به انجام کارهای عمیق و تاثیرگذار در جامعه بپردازد.

وی افزود: جهاد دانشگاهی و دادگستری استان اخیرا تفاهم نامه ای امضاء و برخی مفاد آن نیز اجرا و برخی دیگر نیز با توجه به نیازهای دو دستگاه در برنامه اجرا شدن قرار دارند.


نظر شما :