نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی:

دستگاهها در همراهی و حمایت از جهاد دانشگاهی استان کوتاهی نکنند

۰۴ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۰ کد : ۲۰۶۴۵ عمومی
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت:  جهاد دانشگاهی مولود انقلاب است و با ترکیبی از علم و ایمان و تلاش توانسته است انقلاب و کشور را در برهه های حساس یاری کند.
دستگاهها در همراهی و حمایت از جهاد دانشگاهی استان کوتاهی نکنند

به گزارش روابط عمومی واحد، روح الله حضرت پور، با تبریک سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی به جهادگران این عرصه افزود: پژوهش و نوآری و اتکا به توان جوانان ایرانی موئلفه ای بود که امام (ره) از آغازین روزهای انقلاب به آن اعتقاد داشتند و در تمام برهه های سخت و حساس از قبیل جنگ هشت ساله، با توجه به توان جوانان و دانشمندان ایرانی از گردنه های سخت و حساس عبور کردند.

وی افزود: وقتی که در دوران جنگ تحمیلی جوانان در مجموعه جهاد دانشگاهی توانستند سیستم های پیشرفته مخابراتی انگلیسی را مهندسی معکوس کنند، همه فهمیدند که این نگاه امام نسبت به جوانان و پژوهش چقدر درست و دوراندیشانه بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بعد از اتمام جنگ نیز جهاد دانشگاهی توانست کشور را در حوزه تولید علم، اکتشافت و خودکفایی به جایگاه مناسبی در میان کشورهای دیگر برساند که ما هم اکنون در بسیاری از پروژه های عظیم تولیدی، نفت و پتروشیمی و ... در حال استفاده از آن تولیدات و پژوهش ها هستیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب نیز سالهاست که نسبت به این مجموعه دانش ساز و پژوهش کننده با نیروهای جوان متعهد و متخصص توجه ویژه دارند و اخیرا نیز این مجموعه را سنگر علم و مرکز پیشرفت علمی کشور خطاب کرده اند.

حضرت پور افزود: جهاد دانشگاهی در دهه های گذشته به درستی نیازهای کشور را شناسایی و در جهت رفع آنها انصافا حرکات درست و قدرتمندی همچون موسسه رویان انجام داده که به قطب های تولید علمی جهان در حوزه خود تبدیل شده است و در استان نیز در مباحث رویان گیاهی پژوهش های خوبی داشته اند.

وی گفت: جهاد دانشگاهی مولود انقلاب است و مهمترین رویکرد جهاد دانشگاهی اعتقاد به اصل "ما می توانیم" است و خوشبختانه در این حوزه موفق عمل کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به دستاوردهای این نهاد در استان از تمام دستگاه های کشوری و استانی خواست در در مسیر پیشرفت کشور و تحقق سیاست های مد نظر رهبر معظم انقلاب، از هیچ همراهی، حمایت و کمکی به مجموعه جهاد دانشگاهی کوتاهی نکنند.


نظر شما :