سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان در جلسه تقدیر از مسولان جهاددانشگاهی آذربایجان غربی:

آماده همکاری در حوزه های مختلف با این نهاد ارزشمند هستیم

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۷ کد : ۱۶۳۲۰ عمومی
نشست مشترک سرپرست اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی با رییس جهاددانشگاهی استان و فرماندهان نظامی و انتظامی استان و از سوی اداره کل ورزش و جوانان به همراه معاونان دستگاه‌ها با موضوع تقدیر از مسولان و دست اندرکاران طرح سرباز مهارت صبح امروز ۳۰ بهمن ماه در سالن جلسات حوزه ریاست این اداره برگزار گردید.
آماده همکاری در حوزه های مختلف با این نهاد ارزشمند هستیم

به گزارش روابط عمومی واحد، پورایراندوست سرپرست اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در این نشست با اشاره به برنامه ریزی منظم و کیفیت مدیریت جهاددانشگاهی آذربایجان غربی در برگزاری مثمرثمر و اثر بخش این دوره‌ها خاطر نشان ساخت: بر اساس این تجربه خوب و بسیار مفید می‌توان با جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف کاری همکاری‌های اثر بخش و مفیدی را آغاز کنیم.

وی با اشاره به رویکرد علمی این اداره کل در طراحی تعریف و اجرای طرح‌‌ها متناسب با ظرفیت‌های استان خاطر نشان ساخت: خوشنامی جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف کاری استان و به سرانجام رساندن قوی و دقیق علمی و عملی طرح ها و رویدادهای مختلف ترغیب دستگاه‌ها از جمله ورزش و جوانان استان را برای توسعه کمی و کیفی همکاری‌ها دو چندان می‌کند.

 پورایراندوست با اشاره به اعلام آمادگی این نهاد در انجام رویدادهای مشترک و اجرای طرح‌های مطالعاتی و کاربردی خاطرنشان کرد: از جهاددانشگاهی آذربایجان غربی و همه دست اندرکاران این طرح برای اجرای کیفی این طرح قدر دانی می نمایم.

وی اظهار کرد: دوره های آموزشی - مهارتهای عمومی اشتغال و  مهارت های عمومی زندگی که در این طرح به پرسنل و سربازان وظیفه نیروهای مسلح در محل پادگان ها و مراکز آموزش نظامی ارائه شد نقش مهمی در ترویج فرهنگ کارآفرینی در کشور می تواند داشته باشد.

در ادامه نشست دکتر رستم زاده رییس جهاددانشگاهی آذربایجان غربی با تقدیر و تشکر از همکاران، معاونان و همکاران ورزش و جوانان در اجرای اثربخش‌تر طرح ملی سرباز مهارت در آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: سبک زندگی جوانان ارتباط معنی داری با مهارت‌های زندگی دارد.

وی ادامه داد: باید ارزش زمان و ثانیه‌ها در فرهنگ ذهنی و مدیریتی شهروندان از ابتدای سنین رشد و کودکی بصورت معنی دار و واقعی فرهنگ سازی شود تا با یک مهارت کیفی به یک سبک زندگی متعالی و الگوی متناسب با واقعیت های جامعه دست پیدا کنیم.

دکتر رستم زاده اظهار گرد: در ایام سربازی مطلوب این است که باید با سربازی مواجه باشیم که در سبک زندگی و شیوه تفکر مهارت هایی را کسب کرده اما بنا به دلایل متفاوت این اتفاق نمی‌افتد و این ایام ارزشمند با غنی سازی زمانها و ساعت‌ها می‌تواند بجای سپری شدن تکلیفی به یک فرصت بی بدیل برای جوان با توانمند شدن و غنی شدن ذهنی بیا انجامد که با طراحی تعریف و اجرای این طرح ارزشمند هر چند بصورت اولیه اما گام های بسیار ارزشمندی برای توسعه جامعه به شکل هدفمند و خلاق رقم خورده که خروجی بی بدیل آن بصورت ملموس قابل مشاهده خواهد بود و ضرورت دارد این دوره ها بسیار گسترده تداوم یابد.

رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در خاتمه با اعلام آمادگی برای اجرای کارهای مشترک خاطر نشان کرد: مرکز نوآوری و شکوفایی و سایر طرحهای آموزشی ترویجی و پژوهشی و برگزاری استارت آپ‌ها از برنامه‌های آتی مشترکی است که با برگزاری جلسات مشترک در حوزه‌های تخصصی در ماه های اتی می‌تواند برکات زیادی برای استان داشته باشد.

در ادامه حسنی معاون ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی با تشریح اهداف این طرح اظهار کرد: خروجی این طرح تحویل شهروندی به جامعه با نیروی مهارتی عمومی و تخصصی است که می‌تواند برای جامعه خود خلق ارزش نماید و جهاددانشگاهی با انتخاب مدرسین کیفی متناسب با اهداف طرح کمک شایانی برای تحقق عملی این طرح نمود.

وی ادامه داد: تجارب ارزنده‌ای در اجرای این طرح حاصل شد که قطعاً در آینده با همکاری جهاددانشگاهی می توانیم کارهای فاخر ملی ارزشمند و اثرگذاری در سطح استان برای جوانان داشته باشیم

حسنی افزود: در طرح سرباز ماهر که کارکنان وظیفه در طول خدمت با گذراندن آموزش مهارت آموزی حداقل یک مهارت فنی را فراگرفته تا زمینه‌ی اشتغال آن‌ها پس از پایان خدمت هموارتر شود، دوره ارزشمندی است که باید بصورت مداوم ادامه داشته و حتی در مدارس و دانشگاهها نیز دوره های مشابه میتواند اجرا شود.

در ادامه این نشست ایرانی معاون آموزشی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی گفت: این طرح نمونه موفق و گزین کار مشترک بین دستگاهی بوده که می‌تواند بصورت تخصصی در سایر حوزه های مختلف ورزش و جوانان به شکل علمی نیازسنجی و تعریف و طراحی شود 

وی اظهار  کرد: در قالب طرح سرباز مهارت 1021 سرباز استان آذربایجان‌غربی دوره های مهارت‌های عمومی حوزه اشتغال و کارآفرینی و مهارت‌های زندگی توسط جهاد دانشگاهی استان را فرا گرفتند.

وی اظهار کرد:دراین طرح در مجموع 16 کلاس ویژه سربازان وظیفه مشغول به خدمت در ارگانهای نظامی آذربایجان غربی در شهرستانهای ارومیه، خوی، کهریز، ماکو، مهاباد برگزار شد.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی اظهار کرد: دوره های آموزشی - مهارتهای عمومی اشتغال و  مهارت های عمومی زندگی به پرسنل و سربازان وظیفه نیروهای مسلح در محل پادگان ها و مراکز آموزش نظامی ارائه شد.

ایرانی گفت:این طرح با مشارکت نیروهای مسلح و وزارت ورزش و جوانان به مدت 80 ساعت برای 1021 نفر از پرسنل و سربازان وظیفه نیروهای مسلح در محل پادگان ها و مراکز آموزش نظامی برگزار شد.

در ادامه مسولان نظامی و انتظامی این طرح به بیان نظرات و مشکلات و پیشنهادات هر چه کیفی این طرح پرداخت

در پایان با اهدای لوح تقدیری به رییس جهاددانشگاهی آذربایجان غربی به نمایندگی از همکاران اجرایی طرح از مدیریت، برنامه ریزی و اجرای طرح سرباز مهارت در استان آذربایجان غربی تقدیر بعمل آمد.


نظر شما :