توسط کانون ارزیابی و توسعه شایستگی جهاد دانشگاهی؛

شایستگی عمومی برخی مدیران دستگاههای اجرایی  آذربایجان غربی ارزیابی شد

۲۸ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۵ کد : ۱۶۲۴۴ عمومی
به همت کانون ارزیابی و توسعه شایستگی جهاد دانشگاهی، ارزیابی مدیران سطوح مختلف اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و فرمانداری ارومیه در محل مجتمع پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی برگزار شد.
شایستگی عمومی برخی مدیران دستگاههای اجرایی  آذربایجان غربی ارزیابی شد

دکتر رستم زاده رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به بخشنامه سال 96 سازمان امور استخدامی مبنی بر الزامی شدن ارزیابی شایستگی مدیران و کارمندان دستگاه های اجرایی کشورخاطرنشان کرد: فرایند ارزیابی شایستگی ها در دو زمینه عمومی و تخصصی توسط کانون های شایستگی بررسی می شود.

رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت: بر اساس بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور تمامی دستگاههای اجرایی موظفند شایستگی های عمومی مدیریتی کارمندان و مدیران سطوح مختلف خود را بر اساس شرایط مندرج در برنامه آموزش و تربیت مدیران آینده دستگاههای اجرایی قبل از انتصاب و یا ارتقاء به سطوح بعدی مدیریتی از طریق کانون ارزیابی مورد سنجش قرار دهند.

وی گفت:این ارزیابی ها در راستای اجرای ماده 4 تصویب نامه مورخ 5/9/1393 شورای عالی اداری و دستورالعمل نحوه ارزیابی و توسعه شایستگی های عمومی مدیران حرفه ای موضوع بخشنامه 1657363 مورخ 4/11/1396 به جهاد دانشگاهی از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور واگذار گردیده است.

وی ادامه داد:افرادی که حد نصاب امتیازات در هر شایستگی را در فرآیند کانون ارزیابی کسب کنند گواهی شایستگی عمومی مدیران حرفه ای  دریافت می کنند.

دکتر رستم زاده گفت: از مهمترین مزایای استفاده از کانون ارزیابی و توسعه منابع انسانی می توان به اطمینان از شایستگی افراد در پست‏های کلیدی فعلی سازمان، ایجاد شرایط جذب و ادامه خدمت مدیران مستعد، بستری برای برنامه‏ریزی جانشینی با شناخت پتانسیل‏های موجود، ایجاد فضای رشد و یادگیری در سازمان، رقابت سالم و مبارزه با روزمرگی و یکنواختی در داخل سازمان، ایجاد بانک اطلاعاتی در خصوص استعدادها و توانمندی‏های افراد، تعیین نیازهای آموزشی و سرمایه‌گذاری آموزشی هدفمند، تسهیل جابجایی و چرخش شغلی در سطوح مختلف، ایجاد بستر استفاده مؤثر از مدیران فعلی و ترویج فرهنگ شایسته سالاری اشاره کرد.

دکتر رستم زاده افزود: کانون ارزیابی و توسعه شایستگی جهاددانشگاهی به عنوان مرکز مجاز مصوب و قانونی اقدام به برگزاری کانون‌های مختلف برای وزارتخانه ها و سازمانها در سطح استانهای مختلف کرده و با توجه به گستره ملی این نهاد بستر لازم برای سنجش شایستگی مدیران را با همکاری همدیگر فراهم کرده است.


نظر شما :