معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان:

طرح سرباز مهارت با موفقیت در آذربایجان غربی به اتمام رسید

۰۱ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۷:۳۸ کد : ۱۵۳۵۳ آموزشی
معاون آموزشی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی از اجرای موفق طرح مهارت آموزی سربازان در آذربایجان غربی خبر داد.
طرح سرباز مهارت با موفقیت در آذربایجان غربی به اتمام رسید

 

 

 

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی از اجرای موفق طرح مهارت آموزی سربازان در آذربایجان غربی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی واحد، سیدجعفر ایرانی با اعلام مطلب فوق اظهار کرد: در قالب طرح سرباز مهارت 1021 سرباز استان آذربایجان‌غربی دوره های مهارت‌های عمومی حوزه اشتغال و کارآفرینی و مهارت‌های زندگی توسط جهاد دانشگاهی استان را فرا گرفتند.

وی اظهار کرد:دراین طرح در مجموع 16 کلاس ویژه سربازان وظیفه مشغول به خدمت در ارگانهای نظامی آذربایجان غربی در شهرستانهای ارومیه، خوی، کهریز، ماکو، مهاباد برگزار شد.

وی اظهار کرد: دوره های آموزشی - مهارتهای عمومی اشتغال و  مهارت های عمومی زندگی به پرسنل و سربازان وظیفه نیروهای مسلح در محل پادگان ها و مراکز آموزش نظامی ارائه شد.

ایرانی گفت:این طرح با مشارکت نیروهای مسلح و وزارت ورزش و جوانان به مدت 80 ساعت برای 1021 نفر از پرسنل و سربازان وظیفه نیروهای مسلح در محل پادگان ها و مراکز آموزش نظامی برگزار شد.

معاون اموزشی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه طرح مهارت‌افزایی سربازان وظیفه نیروهای مسلح با هدف آشنایی سربازان با مهارت‌های عمومی حوزه اشتغال و کارآفرینی و مهارت‌های زندگی برگزار شد، اظهار کرد: کلیات آشنایی با زندگی شغلی، آشنایی با آمادگی و برنامه ریزی شغلی، آشنایی با اصول رزومه نویسی و مصاحبه شغلی،  آشنایی با مراکز و برنامه های حمایتی کسب و کارها، آشنایی با مراحل راه اندازی کسب و کارهای خرد، آشنایی با مهارت های بازاریابی و فروش و آشنایی با قوانین و مقررات کسب و کار سرفصل های دوره مهارت های عمومی حوزه اشتغال و کارآفرینی این طرح می باشد.

ایرانی با اشاره به سرفصل های دوره آشنایی با مهارت های زندگی اظهار کرد: مهارت های خود آگاهی،  آشنایی با مهارت های ارتباط موثرو روابط بین فردی، آشنایی با مهارت های مدیریت هیجان و مقابله با استرس، آشنایی با مهارت های تصمیم گیری و مدیریت زمان، آشنایی با مهارت هایی تفکر خلاق وحل مسئله، آشنایی با مهارت های تفکر انتقادی، آشنایی با مهارت های همدلی و آشنایی با مبانی ازدواج نیز سرفصل های دوره آشنایی با مهارت های زندگی این طرح بود.


( ۹۸ )